Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kamień milowy Mimaki. 300 sprzedanych egzemplarzy

Mimaki

TXF-150-75

© Mimaki

Pierwsza maszyna drukująca DTF od Mimaki, model TxF150-75, osiągnęła kamień milowy w postaci 300 sprzedanych egzemplarzy w regionie EMEA Najwyższa sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, na Półwyspie Iberyjskim i w regionie DACH świadczy nie tylko o jakości drukarki TxF150-75, ale także o rosnącej popularności metody drukowania DTF.

 

Premiera maszyny TxF150-75 odbyła się podczas Światowych Dni Innowacji Mimaki w lutym 2023 roku. Maszyna zaoferowała rozwiązanie typowych problemów związanych z DTF, takich jak słabe wyrzucanie atramentu i zatykanie się białego atramentu, dzięki wbudowanemu systemowi cyrkulacji i odgazowanemu pakietowi atramentu. Wraz z innymi podstawowymi technologiami oferowanymi przez Mimaki, takimi jak jednostka kontroli dysz (nozzle check unit, NCU) i system odzyskiwania dysz (nozzle recovery system, NRS), TxF150-75 zapewnia wydajny proces drukowania przy minimalnej potrzebie interwencji, wypełniając lukę na rynku stabilnego, niezawodnego rozwiązania DTF.

 

Model TxF300-75

Latem 2023 firma Mimaki dodała do swojej oferty model TxF300-75, który zawiera wszystkie te same możliwości co model TxF150-75, ale charakteryzuje się trzykrotnie większą maksymalną prędkością druku. „Widzimy również duże zainteresowanie tym systemem, który do tej pory otrzymał już ponad 100 zamówień, zwłaszcza wśród uznanych dostawców aplikacji DTF, którzy drukują duże ilości” powiedział Arjen Evertse, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe.

 

Przemyślana oferta

Druk DTF wywarł duży wpływ na branżę odzieżową ze względu na wszechstronność drukowania na różnych materiałach i krótszy czas dostawy w porównaniu z innymi procesami druku. Zaangażowanie Mimaki w innowacje, współpracę i zrównoważony rozwój przyczyniło się do tego, że nowe portfolio technologii DTF firmy Mimaki jest tak solidne i dobrze przyjęte.

Dzięki szerokości 80 cm oba modele Mimaki DTF są o 20 cm szersze niż standard branżowy. Te dodatkowe centymetry są dopasowane do systemu utwardzania proszku Adkins po druku, zapewniając klientom kompletne rozwiązanie DTF, które może drukować większe ubrania przy mniejszej ilości odpadów i krótszym czasie produkcji, co pozwala na bardziej opłacalny proces. Dbając o bezpieczeństwo środowiska, firma Mimaki stworzyła również własną gamę atramentów pigmentowych na bazie wody (PHT50) specjalnie dla tego rozwiązania. Od marca 2023 roku atramenty te posiadają certyfikat Oeko-Tex Eco Passport, gwarantujący spełnienie norm bezpieczeństwa i ochrony środowiska zgodnie ze zobowiązaniami firmy Mimaki w zakresie zrównoważonego rozwoju.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty