Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ludzie i wydarzenia

40 lat doskonałości. Barbieri świętuje

Barbieri, wiodąca firma zajmująca się pomiarami koloru świętuje 40 lat działalności w branży.

więcej »

Europapier Polska i posadzimy.pl. Nowe sadzonki już rosną

Zrównoważony rozwój to kierunek obrany przez firmę Europapier Polska. Bycie firmą społecznie odpowiedzialną oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o podjętych działaniach. W ostatnim czasie Europapier Polska posadził 100 drzew w ramach współpracy z posadzimy.pl.

więcej »

Lata efektywnego rozwoju. 25-lecie Grupy Dantex

Polski Oddział Grupy Dantex zajmujący się sprzedażą, dystrybucją i produkcją, z siedzibą w Niepruszewie koło Poznania, świętuje 25-lecie swojej obecności w Polsce. To ćwierć wieku innowacji, rozwoju i niezmiennego zaangażowania na rzecz swoich klientów i partnerów biznesowych.

więcej »

Inwestycja AN Studio. Nowa jakość, nowe możliwości

AN Studio zakupiło maszynę Scodix Ultra 6000 SHD. Dzięki temu drukarnia chce osiągnąć korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości. Jest to pierwsza instalacja najwyższej klasy maszyny do uszlachetnień wydruków Scodix B1 z technologią Smart High Definition na polskim rynku.

więcej »

Nowy Przemysł Farmaceutyczny. Kierunek Farmacja

Popularny magazyn Przemysł Farmaceutyczny zmienia nazwę na Kierunek Farmacja. W bieżącym roku firma BMP, obchodząc 30-lecie istnienia, wdraża nową strategię marketingową.

więcej »

Rozwój parku maszynowego. Nowy zakup HT Labelprint

Firma HT Labelprint z siedzibą w Salzbergen w Niemczech, będąca częścią Optimum Group Germany, zakupiła czwartą maszynę fleksograficzną MPS do druku etykiet wielowarstwowych. Najnowsza, w pełni zautomatyzowana maszyna o szerokości 430 milimetrów oferuje 10 kolorów z opatentowanymi przez MPS rękawami typu E, grawerowanymi laserowo wałkami rastrowymi Apex GTT oraz chłodzonym wodą systemem utwardzania UV GEW E4C.

więcej »

Papier termiczny w sztuce. Nietypowe zastosowanie Blue4est

Papier termiczny Blue4est jest najczęściej używany w rolkach kasowych lub jako papierowy materiał etykietowy dla nowej generacji etykiet przyjaznych środowisku. Znany artysta Jean Coulon znalazł jednak zupełnie nowe, innowacyjne zastosowanie dla tego materiału i wykorzystał go do stworzenia sztuki.

więcej »

Śmierć byłej redaktorki naczelnej Encyklopedii PWN

W niedzielę w wieku 86 lat zmarła historyk i publicystka Barbara Petrozolin-Skowrońska. W latach 90. była redaktorką naczelną Encyklopedii PWN, współpracowała z tytułami prasowymi i Polskim Radiem. O śmierci poinformowano na portalu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

więcej »

Silni mimo problemów. Tygodnik „Nie” dalej na rynku

Na początku października w wieku 68 lat zmarła Małgorzata Daniszewska, właścicielka spółki Urma wydającej tygodnik „Nie”. Była wdową po Jerzym Urbanie, twórcy i redaktorze naczelnym pisma, który odszedł równo rok przed żoną. Jak jednak przekonuje prezeska Urmy i córka Daniszewskiej Marta Miecińska, pomimo przeszkód i niekorzystnej sytuacji, „Nie” będzie w dalszym ciągu ukazywać się na rynku.

 

więcej »

Protesty w Iranie. Kara więzienia dla dziennikarek

Śmierć Mahsy Amini, po jej aresztowaniu przez policję moralności wywołała w 2022 roku w Iranie falę społecznych protestów. Dwie irańskie dziennikarki zostały ówcześnie aresztowane za relacjonowanie wydarzeń związanych ze śmiercią dziewczyny. Niedawno, rok po aresztowaniu, zapadł wyrok skazujący obie kobiety – irański rząd ukarał je karami więzienia.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty