Kalendarium

10-12.01.2023 · Viscom, Düsseldorf

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

14-16.03.2023 · InPrint/ CCE International/ ICE Europe, Monachium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

Ludzie i wydarzenia

Rozwiązania inkjetowe na RemaDays. Kompleksowa oferta Agfa

Agfa na tegorocznych targach RemaDays zaprezentowała ofertę z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Goście odwiedzający stanowisko mogli zobaczyć próbki wydruków i przedmiotów zadrukowanych na maszynach z oferty producenta, m.in. z serii Jeti Tauro, Inca Onset i Anapurna.

więcej »

Konica Minolta wspiera studentów. Warsztaty dla Papiernictwa i Poligrafii

Wykształcony kierunkowo pracownik, znający teorię i praktykę jest nieocenioną wartością firmy. Wie o tym doskonale Konica Minolta, która już drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia. Studenci, w ramach przedmiotu „Cyfrowe techniki  drukowania” pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Piłczyńskiej mieli okazję zobaczyć od strony praktycznej branżę, z którą wiążą swoją zawodową przyszłość.

więcej »

Zielona energia od Smurfit Kappa. Panele słoneczne w hiszpańskiej papierni

Firma Smurfit Kappa podejmuje szereg projektów zmierzających do generowania zrównoważonej energii. W ramach najnowszej inicjatywy firma planuje zainwestować 6 milionów euro w swoją papiernię Sanguesa w Hiszpanii. Środki zostaną przeznaczone na budowę elektrowni słonecznej sąsiadującej z fabryką. Podobne rozwiązania zostały już wdrożone w innych zakładach produkcyjnych firmy w Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

więcej »

Screen doprecyzowuje rynki druku. Nowe logo Truepress

Firma Screen Graphic Solutions zaktualizowała odpowiednie loga produktów dla swojej marki systemów druku cyfrowego z serii Truepress. Zmiany mają na celu jasne określenie rozwoju produktów i rozwiązań Screen dla każdego z rynków druku.

więcej »

Metsä Board o uprawie lasów. Obalić stereotypy

Metsä Board opublikowała serię pięciu filmów przedstawiających cykl życiowy fiński lasów oraz to, jak odpowiedzialna gospodarka leśna wspiera bioróżnorodność lasów i ich zrównoważony wzrost. Filmy zostały nakręcone w Nemus Futurum, które jest leśnym centrum Metsä Group dla zwiedzających, znajdującym się w Lohja w Finlandii.

 

więcej »

Przejęcie sterów dowodzenia. Tim Sterbak dyrektorem zarządzający Ist Metz

W 2022 roku Christian-Marius Metz i Tim Sterbak wspólnie kierowali firmą Metz. Z nowym rokiem przyszła kolej na zmiany. Od 1 stycznia 2023 roku Tim Sterbak całkowicie przejął zarządzanie firmą. Christian-Marius Metz natomiast skupi się na pracy w holdingu.

 

więcej »

Razem przeciwko wojnie. Papier ma moc

Trwająca od niemal roku wojna w Ukrainie jednoczy ludzi, którzy w ramach najróżniejszych działań pokazują swój sprzeciw wobec wojny, przemocy i nieszczęściu ludzi. Projekt Neighbours to przykład jak w piękny sposób można powiedzieć zdecydowane NIE. Wspólną inicjatywą artystów i branży poligraficznej jest publikacja „Neighbours”.

więcej »

Okazja do świętowania. Złote Gryfy 2022 przyznane

25 listopada 2022 w Warszawie Polska Izba Druku obchodziła swój jubileusz 30-lecia. Kulminacją uroczystości była Gala Złotego Gryfa podczas której wręczone zostały nagrody dla laureatów tegorocznej edycji konkursu.

więcej »

RemaDays Warsaw w przygotowaniu. 100 000 zaproszeń już w drodze

Przygotowania do 18 edycji targów RemaDays Warsaw, które mają się odbyć w dniach 1-2.02.2023 w Ptak Warsaw Expo nabrały tempa. Organizatorzy wysłali 100 000 zaproszeń badgów oraz kart parkingowych do wszystkich profesjonalistów z branży reklamy i druku.

więcej »

Webinar 30 listopada. Kontrola koloru w druku cyfrowym

30 listopada Barbieri electronic i Chromix organizują wspólne seminarium internetowe dotyczące kontroli procesu koloru druku cyfrowym.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty