Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ludzie i wydarzenia

Sappi Europe. Przyszłość Gratkorn zabezpieczona

Sappi Europe ogłasiło zakończenie drugiej fazy trzystopniowego projektu modernizacji fabryki w Gratkorn. Inwestycja o dwucyfrowej wartości liczby milionów euro jeszcze bardziej wzmocni silną pozycję Sappi jako globalnego producenta cienkiego papieru powlekanego.

więcej »

Dni Drukarstwa. Drukarskie święto w Nowym Targu

W dniach 17-18 maja 2024 roku Miejskie Centrum Kultury – Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu świętowało Dni Drukarstwa. Już po raz trzeci było można spotkać się z żywą historią druku typograficznego podczas pokazów druku, warsztatów oraz wykładów. Dni Drukarstwa wsparła firma MMR Group PrintSolutions.

więcej »

Szósta edycja warsztatów. „Flekso jakie jest każdy widzi”

W dniach 23-24 października 2024 roku odbędzie się szósta edycja warsztatów fleksograficznych zatytułowanych „Flekso jakie jest każdy widzi”.

więcej »

Leonhard Kurz i Grafotronic. Forum Technologii Etykiet Embellish More

Firmy Leonhard Kurz i Grafotronic zorganizowały wspólne wydarzenie pod hasłem „Embellish More”. To ekskluzywne forum zostało stworzone specjalnie dla producentów etykiet, aby mogli dowiedzieć się wszystkiego, co powinni wiedzieć o technologii uszlachetniania.

więcej »

Fibers at work. Nowa odsłona Gmund Award

Głównym tematem konkursu Gmund Awards 2024 są włókna i to w jaki sposób można wykorzystać właściwości różnych włókien, aby stworzyć najwyższej klasy produkty drukarskie i papierowe. Papier z włókien oferuje wiele sposobów dopasowania projektu do różnorodnych potrzeb takich jak wytrzymałość, sposób wykończenia, kolorystyka.

więcej »

Müller Martini. Pod Hasłem "Driving the Digital Transformation"

Pod Hasłem "Driving the Digital Transformation" Müller Martini zaprezentuje na swoim stoisku podczas targów drupa cztery wysoce zautomatyzowane przemysłowe linie produkcyjne, które są zintegrowane z procesem pracy Connex. Powierzchnia wystawiennicza producenta maszyn wyniesie 1400 metrów kwadratowych.

więcej »

Maszyna Schmedt PräziEdge. Pokazy w Avargraf

W marcu w swojej siedzibie w Warszawie, firma Avargraf zorganizowała pokazy maszyny Schmedt PräziEdge, służącej do zadruku na krawędziach bloków. W czasie pokazów, goście mogli nie tylko zapoznać się z możliwościami maszyny ale również wykorzystać urządzenie do zadruku na własnych materiałach.

więcej »

World Climate Foundation. Siegwerk nowym członkiem

Firma Siegwerk podpisała umowę o członkostwie standardowym z World Climate Foundation. Fundacja jest jedną z największych i najbardziej wpływowych globalnych platform koncentrujących się na klimacie, różnorodności biologicznej i odporności zdrowotnej.

więcej »

Status miliardera. Miliard wydruków na Roland 700

Firma Hangzhou Dingzheng Packaging Materials z siedzibą w Zhejiang w Chinach, niedawno osiągnęła niezwykły wręcz kamień milowy w postaci miliarda wydruków na jednej z pięciu maszyn Roland 700.

więcej »

Nowy kanał kontaktu. Digital Embellishment Solutions

Jako specjalista z wieloletnim doświadczeniem, firma Leonhard Kurz (Kurz) ma rozległą wiedzę w zakresie cyfrowego uszlachetniania szerokiej gamy podłoży. Firma uruchomiła nowy kanał na portalu LinkedIn „Kurz Digital Embellishment Solutions”.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty