Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stabilność po I kwartale

Jak podaje firma Xerox, pomimo zakłóceń w łańcuchach dostaw wyniki finansowe I kwartału 2022 roku były zgodne z oczekiwaniami.

© Xerox

Firma Xerox podała, że jej przychody w I kwartale były zgodne z oczekiwaniami, pomimo niestabilnego środowiska operacyjnego. Firma odnotowała jednak straty operacyjne przed opodatkowaniem za ten okres, co spowodowało gwałtowny spadek ceny akcji. Z opublikowanych wyników finansowych wynika, że w I kwartale firma osiągnęła przychody w wysokości 1,67 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,5% w porównaniu z 1,71 mld dolarów w I kwartale ubiegłego roku. Producent odnotował w I kwartale stratę przed opodatkowaniem w wysokości 89 mln dolarów. W tym samym okresie rok wcześniej spółka odnotowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 53 mln dolarów. Firma odnotowała również skorygowaną stratę operacyjną w wysokości 3 mln dolarów, podczas gdy rok wcześniej zysk operacyjny wynosił 89 mln dolarów. „Popyt na nasze produkty i usługi pozostaje silny, na co wskazuje rosnący backlog i wzrost przychodów po sprzedaży. Presja inflacyjna i zwiększone koszty logistyczne spowodowane zakłóceniami w łańcuchu dostaw spowodowały stratę operacyjną, ale spodziewamy się zrównoważyć większość tych kosztów z czasem dzięki działaniom cenowym i dodatkowym oszczędnościom w ramach projektu Own It” - dodaje wiceprezes i dyrektor generalny Xerox, John Visentin. Spółka dodała, że podtrzymuje prognozę przychodów i przepływów pieniężnych na rok 2022. Prognoza zakłada, że w drugiej połowie roku zakłócenia w łańcuchu dostaw zaczną ustępować, a trendy związane z powrotem do pracy biurowej ulegną poprawie. Po ogłoszeniu wyników finansowych cena akcji firmy Xerox wyniosły 16,74 dolarów, co oznacza spadek o 15,7% w stosunku do okresu sprzed zamknięcia 1 kwartału na poziomie 19,85 dolarów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty