Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stabilność po I kwartale

Jak podaje firma Xerox, pomimo zakłóceń w łańcuchach dostaw wyniki finansowe I kwartału 2022 roku były zgodne z oczekiwaniami.

© Xerox

Firma Xerox podała, że jej przychody w I kwartale były zgodne z oczekiwaniami, pomimo niestabilnego środowiska operacyjnego. Firma odnotowała jednak straty operacyjne przed opodatkowaniem za ten okres, co spowodowało gwałtowny spadek ceny akcji. Z opublikowanych wyników finansowych wynika, że w I kwartale firma osiągnęła przychody w wysokości 1,67 mld dolarów, co oznacza spadek o 2,5% w porównaniu z 1,71 mld dolarów w I kwartale ubiegłego roku. Producent odnotował w I kwartale stratę przed opodatkowaniem w wysokości 89 mln dolarów. W tym samym okresie rok wcześniej spółka odnotowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 53 mln dolarów. Firma odnotowała również skorygowaną stratę operacyjną w wysokości 3 mln dolarów, podczas gdy rok wcześniej zysk operacyjny wynosił 89 mln dolarów. „Popyt na nasze produkty i usługi pozostaje silny, na co wskazuje rosnący backlog i wzrost przychodów po sprzedaży. Presja inflacyjna i zwiększone koszty logistyczne spowodowane zakłóceniami w łańcuchu dostaw spowodowały stratę operacyjną, ale spodziewamy się zrównoważyć większość tych kosztów z czasem dzięki działaniom cenowym i dodatkowym oszczędnościom w ramach projektu Own It” - dodaje wiceprezes i dyrektor generalny Xerox, John Visentin. Spółka dodała, że podtrzymuje prognozę przychodów i przepływów pieniężnych na rok 2022. Prognoza zakłada, że w drugiej połowie roku zakłócenia w łańcuchu dostaw zaczną ustępować, a trendy związane z powrotem do pracy biurowej ulegną poprawie. Po ogłoszeniu wyników finansowych cena akcji firmy Xerox wyniosły 16,74 dolarów, co oznacza spadek o 15,7% w stosunku do okresu sprzed zamknięcia 1 kwartału na poziomie 19,85 dolarów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty