Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Światowy Indeks Wolności Prasy 2023. 57. miejsce Polski

© Photogenica

W Światowym Indeksie Wolności Prasy 2023 (World Press Freedom Index) Polska zajęła 57 miejsce. Pozycja ta daje polskiej prasie piąte, najgorsze miejsce w Unii Europejskiej (UE).

Światowy Indeksi Wolności Prasy został przygotowany po raz 21 przez organizację Reporterzy bez Granic. W stosunku do zeszłorocznego zestawienia, Polska awansowała o 9 miejsc, jednak różnice między krajami sąsiadującymi z nią w rankingu są niewielkie. Pavol Szalai, szef Biura Reporterów bez Granic ds. UE i Bałkanów zauważa, że wynik osiągnięty przez Polskę wskazuje, że poziom presji politycznej jest porównywalny do zeszłego roku.
Na czele rankingu znalazły się takie kraje jak Norwegia, Irlandia, Dania, Szwecja, Finlandia i Holandia. Listę zamykają z kolei Korea Północna (ostatnie miejsce), Chiny, Wietnam, Iran, Turkmenistan i Syria.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty