Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Światowy Indeks Wolności Prasy 2023. 57. miejsce Polski

© Photogenica

W Światowym Indeksie Wolności Prasy 2023 (World Press Freedom Index) Polska zajęła 57 miejsce. Pozycja ta daje polskiej prasie piąte, najgorsze miejsce w Unii Europejskiej (UE).

Światowy Indeksi Wolności Prasy został przygotowany po raz 21 przez organizację Reporterzy bez Granic. W stosunku do zeszłorocznego zestawienia, Polska awansowała o 9 miejsc, jednak różnice między krajami sąsiadującymi z nią w rankingu są niewielkie. Pavol Szalai, szef Biura Reporterów bez Granic ds. UE i Bałkanów zauważa, że wynik osiągnięty przez Polskę wskazuje, że poziom presji politycznej jest porównywalny do zeszłego roku.
Na czele rankingu znalazły się takie kraje jak Norwegia, Irlandia, Dania, Szwecja, Finlandia i Holandia. Listę zamykają z kolei Korea Północna (ostatnie miejsce), Chiny, Wietnam, Iran, Turkmenistan i Syria.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty