Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Regeneracja branży druku

Jak można zauważyć na raporcie klimatycznym Heidelberga, gdzie czerwony kolor oznacza negatywny wpływ pandemii, szary neutralny, a zielony pozytywny, w porównaniu do poprzednich tygodni sytuacja zarówno w druku opakowaniowym, jak i akcydensowym, zaczyna się poprawiać. W szczególnie trudnej sytuacji znajduje się Ameryka Południowa oraz Północna, gdzie rosnący wskaźnik zachorowań utrudnia powrót do regularnej działalności drukarń.

Heidelberg opublikował nowe statystyki swojego Raportu Klimatycznego, który obejmuje działalność branży druku do 15 lipca 2020 roku. Print Media Industry Climate Report powstał z myślą monitorowania działania maszyn a przy okazji stanu poszczególnych segmentów rynku i ich sytuacji w różnych obszarach świata, szczególnie w czasie pandemii.

Jak pokazują najnowsze dane, sytuacja w segmencie drukarń opakowaniowych wróciła niemalże do stanu sprzed wybuchu pandemii, poza Ameryką Południową. Jeśli chodzi o drukarnie akcydensowe, można tam zauważyć znaczącą poprawę, oprócz Ameryki Północnej, w której wciąż rosnące zachorowania negatywnie wpływają na działalność wielu firm. Według raportu, poprawa sytuacji w obu segmentach jest wyraźnie widoczna w Wielkiej Brytanii, natomiast w Azji, a w szczególności Japonii, zauważyć można znaczącą poprawę. W Europie poprawa widoczna jest przede wszystkim Hiszpanii i we Włoszech. Stan branży poligraficznej można śledzić na stronie: www.heidelberg.com/global/en/products/pmiclimate.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty