Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

93% barw Pantone

Jak podkreśla producent, w przypadku wysokonakładowych zleceń komercyjnych maszyna zapewnia prędkość produkcji do 133 m/min i łączy jakość druku i elastyczność nośników offsetu z wszechstronnością cyfrowego druku atramentowego, zapewniając wysoką wydajność.

© Canon

Po przeprowadzeniu wielu rygorystycznych testów maszyna drukująca ProStream 1800 firmy Canon została pierwszym cyfrowym systemem druku na świecie, który uzyskał certyfikat Fogra59 wydany przez instytut badawczy Fogra. Certyfikat daje użytkownikom ProStream 1800 pewność co do dokładności kolorów i stałej powtarzalności wydruków.

 

W zakresie reprodukcji kolorów ProStream umożliwia klientom osiągnięcie 93 procent barw Pantone przy użyciu tylko czterech kolorów bazowych CMYK, czyli do 2182 z 2334 kolorów, co do tej pory było osiągalne tylko przy użyciu urządzeń wielokolorowych.

ProStream 1800 osiąga wysoką jakość druku na szerokiej gamie nośników, w tym na standardowych papierach powlekanych, niepowlekanych i zoptymalizowanych do druku atramentowego w gramaturach od 40gsm do 300gsm. Maszyna wyposażona została w najnowszej generacji głowice piezoelektryczne o rozdzielczości 1200 dpi, z technologią kropli na żądanie, wraz z opatentowanymi pigmentowymi atramentami polimerowymi z technologią Canon ColorGrip, która zapewnienia spójności kolorów.

 

Fogra59

Certyfikat eciCMYKv2 (Fogra59) jest następcą certyfikatu eciCMYK (Fogra53). Są to profile przestrzeni kolorów CMYK przeznaczone do druku kolorowego. Szeroki gamut kolorystyczny ProStream potwierdzony przez Fogra pokrywa wszystkie standardowe obszary kolorystyczne i jest zgodny z przestrzeniami kolorystycznymi CMYK znanymi z druku offsetowego, co umożliwia stałą jakość kolorystyczną na wszystkich etapach produkcji.

W oparciu o międzynarodowy standard druku cyfrowego ISO 15311, certyfikat Fogra PSD PrintCheck potwierdza, że wydruk cyfrowy spełnia najwyższe poziomy wierności odwzorowania barw, spójności, jednorodności, rozdzielczości druku, ostrości szczegółów i stabilności w czasie produkcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty