Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

UL Ecologo dla Koenig & Bauer

UL działa na rzecz gospodarki o zrównoważonym rozwoju poprzez wspieranie wzrostu i rozwoju produktów, usług i organizacji przyjaznych dla środowiska.

Firma Koenig & Bauer Durst uzyskała certyfikat UL Ecologo dla swoich atramentów na bazie wody Durst WT Food SP Ink oraz Durst WT Food MP Ink, co potwierdza ich zgodność z zasadami gospodarki o zrównoważonym rozwoju.

Produkty spełniają rygorystyczne kryteria ekologiczne określone w normie UL Ecologo (2801 - 2012 Standard for Sustainability for Printing Inks) i nie zawierają określonych przez normę niebezpiecznych składników. Ocenie poddane zostały atramenty czarne, cyjanowe, magenta i żółte. 

Produkty uzyskały certyfikat UL Ecologo w wyniku oceny wielu kryteriów przez cały cykl użytkowania produktu, w tym między innymi zużycia energii, utylizacji odpadów i redukcji toksyczności na środowisko. Wykorzystując opatentowaną technologię atramentów na bazie wody, atramenty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem rozwiązań zapewniających zautomatyzowane, wydajne i bezpieczne dla żywności systemy drukowania.

Atrameny są używane w maszynie drukującej Delta SPC Flexline Automatic 130 firmy Koenig & Bauer Durst. Atramenty WT Food SP zostały zaprojektowane z myślą o szybkich procesach drukowania na materiałach falistych i są stosowane na jednoprzebiegowej linii drukującej, natomiast atramenty WT Food MP są używane w druku wieloprzebiegowym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty