Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

UL Ecologo dla Koenig & Bauer

UL działa na rzecz gospodarki o zrównoważonym rozwoju poprzez wspieranie wzrostu i rozwoju produktów, usług i organizacji przyjaznych dla środowiska.

Firma Koenig & Bauer Durst uzyskała certyfikat UL Ecologo dla swoich atramentów na bazie wody Durst WT Food SP Ink oraz Durst WT Food MP Ink, co potwierdza ich zgodność z zasadami gospodarki o zrównoważonym rozwoju.

Produkty spełniają rygorystyczne kryteria ekologiczne określone w normie UL Ecologo (2801 - 2012 Standard for Sustainability for Printing Inks) i nie zawierają określonych przez normę niebezpiecznych składników. Ocenie poddane zostały atramenty czarne, cyjanowe, magenta i żółte. 

Produkty uzyskały certyfikat UL Ecologo w wyniku oceny wielu kryteriów przez cały cykl użytkowania produktu, w tym między innymi zużycia energii, utylizacji odpadów i redukcji toksyczności na środowisko. Wykorzystując opatentowaną technologię atramentów na bazie wody, atramenty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem rozwiązań zapewniających zautomatyzowane, wydajne i bezpieczne dla żywności systemy drukowania.

Atrameny są używane w maszynie drukującej Delta SPC Flexline Automatic 130 firmy Koenig & Bauer Durst. Atramenty WT Food SP zostały zaprojektowane z myślą o szybkich procesach drukowania na materiałach falistych i są stosowane na jednoprzebiegowej linii drukującej, natomiast atramenty WT Food MP są używane w druku wieloprzebiegowym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty