Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

UL Ecologo dla Koenig & Bauer

UL działa na rzecz gospodarki o zrównoważonym rozwoju poprzez wspieranie wzrostu i rozwoju produktów, usług i organizacji przyjaznych dla środowiska.

Firma Koenig & Bauer Durst uzyskała certyfikat UL Ecologo dla swoich atramentów na bazie wody Durst WT Food SP Ink oraz Durst WT Food MP Ink, co potwierdza ich zgodność z zasadami gospodarki o zrównoważonym rozwoju.

Produkty spełniają rygorystyczne kryteria ekologiczne określone w normie UL Ecologo (2801 - 2012 Standard for Sustainability for Printing Inks) i nie zawierają określonych przez normę niebezpiecznych składników. Ocenie poddane zostały atramenty czarne, cyjanowe, magenta i żółte. 

Produkty uzyskały certyfikat UL Ecologo w wyniku oceny wielu kryteriów przez cały cykl użytkowania produktu, w tym między innymi zużycia energii, utylizacji odpadów i redukcji toksyczności na środowisko. Wykorzystując opatentowaną technologię atramentów na bazie wody, atramenty zostały zaprojektowane z wykorzystaniem rozwiązań zapewniających zautomatyzowane, wydajne i bezpieczne dla żywności systemy drukowania.

Atrameny są używane w maszynie drukującej Delta SPC Flexline Automatic 130 firmy Koenig & Bauer Durst. Atramenty WT Food SP zostały zaprojektowane z myślą o szybkich procesach drukowania na materiałach falistych i są stosowane na jednoprzebiegowej linii drukującej, natomiast atramenty WT Food MP są używane w druku wieloprzebiegowym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty