Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Perfekcyjne cięcie

Wraz z instalacją nowej krajarki Arctic Paper podkreśla przede wszystkim podniesiony poziom bezpieczeństwa swoich operatorów oraz przyjazną i łatwą obsługę urządzenia.

Zakład papierniczy Arctic Paper w Kostrzynie zakupił  nową krajarką do papieru Perfecta 132 Premium Line 2020.  Firma jest jednym z największych producentów niepowlekanego, bezdrzewnego papieru offsetowego i graficznego w Polsce.

Krajarka została zaprojektowana z myślą o cięciu materiałów takich jak papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny i wielu innych w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Odpowiada pracy zarówno przy druku książek, akcydensów i opakowań jak również w introligatorniach jak i przetwórstwie papieru. W kostrzyńskiej papierni sprawdza się przede wszystkim w zakresie krojenia pojedyńczych ryz w różnych formatach, przy wykonywaniu prób i pracy w laboratorium firmy.

Maszyna została wyposażona w komputer z monitorem dotykowym Perfecta Cutpit. Umożliwia on pracę w trzech trybach obsługi: 0 - pracy bez funkcji programowania, UC – pracy z programem bez pełnego zakresu funkcji oraz TS – pracy z programem z wizualizacją procesu cięcia i kompletnym zakresem funkcji. Program cięcia umożliwia automatyczną regulację siły docisku tłoka i osobne programowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Oprócz tego dodatkowe oprogramowanie Cuttronic umożliwia przekazywanie do sterowania krajarki danych CIP w plikach PPD lub JDF. Posuw siodła urządzenia odbywa przy pomocy napędu serwo z czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, co zwiększa szybkość pracy maszyny, a co za tym idzie, również jej wydajność. Innym elementem wyposażenia standardowego jest także sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła. Co więcej, Premium Line umożliwia inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i integrację cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS dla transferu danych i kontroli procesów od przygotowania produkcji do rozliczeń. Zapewnia także szereg rozwiązań dla ochrony środowiska, jak oszczędzanie energii i niższy poziom hałasu dla lepszych warunków pracy.

„Zapoznanie się z wszystkimi funkcjami krajarki, usprawniającymi jej pracę zajmie nam jeszcze sporo czasu. Jednak już dziś widzimy najważniejsze zalety tego urządzenia – poprawę bezpieczeństwa pracy operatorów (maszyna jest prosta i intuicyjna w obsłudze), a także niezawodność od strony technicznej” – podsumowuje Roland Cyran z firmy Arctic Paper.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty