Kalendarium

18-20.12.2025 · Labeling-Tech Poland

07-09.01.2026 · PSI, Düsseldorf

27-29.01.2026 · RemaDays, Nadarzyn

19-25.05.2026 · Fespa, Fira de Barcelona

Temu złamało prawo. Kopiowanie kartek okolicznościowych

© Photogenica

Popularna platforma sprzedażowa Temu naruszyła prawa autorskie. Sprawa dotyczy projektów kartek okolicznościowych, które skopiowano od małej firmy bez wiedzy i zgody projektantki. Po wyjściu na jak tego faktu sprzedawca usunął produkty z platformy.
Sprzedawane przez Temu kartki okolicznościowe nie różniły się niczym od tych zaprojektowanych przez właścicielkę firmy Draenog, Anwen Roberts. Kolorystyka, wzory, jak i życzenia były identyczne. Po ujawnieniu procederu aukcje z kartkami zostały usunięte z oferty Temu, które dodatkowo wydało stosowne oświadczenie. Zapewnia w nim, że jego celem jest ochrona praw autorskich dlatego z platformy usuwane są wszystkie produkty sprzedawców, którzy wielokrotnie dopuścili się naruszenia tej zasady, a ich konta są trwale blokowane. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, że problem kopiowania produktów jest niemalże powszechny. Przede wszystkim naruszana jest własność intelektualna małych firm, które nie dysponują mechanizmami pomagającymi im na bieżąco wykrywać i reagować na takie działania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w nowym roku...

Rok 2025 powoli nabiera tempa. W tym roku czeka na nas wiele wydarzeń, targów, konferencji i rocznic. Przykładowo w tym roku producent maszyn drukujących Heidelberg obchodzi swoje st siedemdziesiąte piąte urodziny i tym samym chce świadomie zaprezentować się na rynku jako firma, która słucha sygnałów od klientów, i jak wiele innych, napędza cyfrową transformację. To, co rozpoczęło się ponad półtora wieku temu jako odlewnia dzwonów we Frankenthal w Niemczech, przekształciło się obecnie w wiodącą światową firmę technologiczną i dostawcę kompleksowych rozwiązań do zastosowań poligraficznych i opakowaniowych.

 

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty