Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Acuity Prime Hybrid. Plan dla szerokiego formatu

© Fujifilm

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek maszyny drukującej Acuity Prime Hybrid, która stanowi uzupełnienie serii Acuity Fujifilm, opracowanej od podstaw w ramach „planu dla szerokiego formatu”. Wszystkie maszyny z serii Acuity Fujifilm zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby zapewnić idealną równowagę między prędkością wyjściową, jakością druku i ceną, oraz zagwarantować intuicyjne funkcje konstrukcyjne dla operatora.

 

Przełomowe urządzenie Acuity Prime Hybrid wzorowane było na niezwykle udanym modelu Acuity Prime. Innowacja zapewnia jednak dodatkową wszechstronność dzięki możliwości obsługi zarówno sztywnych, jak i elastycznych nośników. Urządzenie może drukować na podłożach o szerokości do 2 metrów oraz na maksymalnie czterech arkuszach sztywnych nośników jednocześnie. Jest wyposażone w piny pozycjonujące podłoże, umożliwiające bardzo precyzyjne drukowanie od krawędzi do krawędzi. Acuity Prime Hybrid może drukować w jakości produkcyjnej z prędkością 92 metrów kwadratowych na godzinę.

 

Szeroka gama zastosowań

Maszyna jest wyposażona w przednie i tylne stoły manipulacyjne, które obsługują wszystkie typy nośników, ułatwiając przy tym ich pozycjonowanie. W konfiguracji rolowej możliwe jest załadowanie dwóch rolek o szerokości do 0,9 metra każda. Model Acuity Prime Hybrid zaspokoi potrzeby dostawców usług druku, którzy używają szerokiej gamy nośników – takich jak Dibond, płyta piankowa, akryl i poliester w różnych zastosowaniach. Maszyna jest standardowo wyposażona w cztery kolory (CMYK) i wykorzystuje te same atramenty o wysokiej pigmentacji, które są z powodzeniem stosowane w modelu Acuity Prime. Niewielki rozmiar kropel atramentu i precyzyjne rozmieszczenie zapewniają wyjątkową jakość bez utraty koloru, nawet podczas drukowania z dużymi prędkościami. Testowy model beta został zainstalowany w Wielkiej Brytanii w czerwcu, a urządzenie trafi do sprzedaży pod koniec tego roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty