Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Razem przeciwko wojnie. Papier ma moc

© Neighbours

Trwająca od niemal roku wojna w Ukrainie jednoczy ludzi, którzy w ramach najróżniejszych działań pokazują swój sprzeciw wobec wojny, przemocy i nieszczęściu ludzi. Projekt Neighbours to przykład jak w piękny sposób można powiedzieć zdecydowane NIE. Wspólną inicjatywą artystów i branży poligraficznej jest publikacja „Neighbours”.


Artyści z Ukrainy i sześciu krajów z nią graniczącą (Polska, Słowacja, Rumunia, Mołdawia, Węgry i Białoruś) połączyli swe siły, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wojennego okrucieństwa. 114 ilustracji i grafik zostało zebranych w jednej publikacji zatytułowanej „Neighbours”. Dystrybutor papierów poligraficznych, firma Europapier dostarczyła materiał, zarówno do limitowanej wersji kolekcjonerskiej jak i standardowej. Okładka książki została wydrukowana na papierze Wibalin Buckram, natomiast środek na materiale Munken Pure Rough 170 gsm. Design publikacji stworzył Patryk Hardziej, a za druk odpowiada Drukomat.pl - drukarnia online.pl.
Cały dochód ze sprzedaży albumów oraz plakatów zostanie przeznaczony na Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej na pomoc ukraińskim dzieciom ewakuowanym z domów dziecka i dzieciom z rodzin zastępczych.
Wszyscy chętni do wsparcia inicjatywy mogą zakupić publikację na stronie neighboursart.pl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty