Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

CrystalCleanConnect od Seikido. Ekologiczna równowaga

©Asahi Photoproducts Europe

Seikido wprowadza na rynek pierwszy na świecie, w pełni zautomatyzowany system do produkcji płyt fleksograficznych. Zwiększa on bezpieczeństwo pracy z poszanowaniem środowiska, a także zapewnia wzrost produktywności i lepszą rentowność.

                                                        

18 lipca 2022 przedsiębiorstwo Ashai Photoproducts ogłosiło, że firma Seikido Corporation, jako trzecia na świecie, zainstalowała pierwsze, w pełni zautomatyzowane, rozwiązanie do produkcji płyt fleksograficznych.

System CrystalCleanConnect wpisuje się w założenia neutralności klimatycznej i równowagi ekologicznej. Produkt zyskał nową, lepszą jakość, wydajność produkcji została zwiększona a dodatkowo zmalała ilość odpadów. W pełni automatyczny system CrystalCleanConnect jest odpowiedzią na coraz mniejszą liczbę wykwalifikowanego personelu w branży.

 

Charakterystyka CrystalCleanConnect

Rozwiązanie umożliwia w pełni zrównoważony ekologicznie druk dzięki zastąpieniu technologii wymywania płyt fleksograficznych AWP™ przez substancje organiczne bazujące na VOC. Innowacją jest stworzenie tak zautomatyzowanego systemu- jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim projektem. Na końcu otrzymujemy płytę gotową do montażu. System zwiększa całkowitą efektywność urządzeń (OFE) nawet o 40 procent i redukuje zużycie farb o 20 procent, a takie zapewnia doskonałej jakości transfer tuszu do podłoża, co pozwala uniknąć przestoju maszyn czyszczących. Zastosowanie systemu zwiększa konkurencyjność fleksodruku w porównaniu z drukiem offsetowym i wklęsłym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty