Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

CrystalCleanConnect od Seikido. Ekologiczna równowaga

©Asahi Photoproducts Europe

Seikido wprowadza na rynek pierwszy na świecie, w pełni zautomatyzowany system do produkcji płyt fleksograficznych. Zwiększa on bezpieczeństwo pracy z poszanowaniem środowiska, a także zapewnia wzrost produktywności i lepszą rentowność.

                                                        

18 lipca 2022 przedsiębiorstwo Ashai Photoproducts ogłosiło, że firma Seikido Corporation, jako trzecia na świecie, zainstalowała pierwsze, w pełni zautomatyzowane, rozwiązanie do produkcji płyt fleksograficznych.

System CrystalCleanConnect wpisuje się w założenia neutralności klimatycznej i równowagi ekologicznej. Produkt zyskał nową, lepszą jakość, wydajność produkcji została zwiększona a dodatkowo zmalała ilość odpadów. W pełni automatyczny system CrystalCleanConnect jest odpowiedzią na coraz mniejszą liczbę wykwalifikowanego personelu w branży.

 

Charakterystyka CrystalCleanConnect

Rozwiązanie umożliwia w pełni zrównoważony ekologicznie druk dzięki zastąpieniu technologii wymywania płyt fleksograficznych AWP™ przez substancje organiczne bazujące na VOC. Innowacją jest stworzenie tak zautomatyzowanego systemu- jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z takim projektem. Na końcu otrzymujemy płytę gotową do montażu. System zwiększa całkowitą efektywność urządzeń (OFE) nawet o 40 procent i redukuje zużycie farb o 20 procent, a takie zapewnia doskonałej jakości transfer tuszu do podłoża, co pozwala uniknąć przestoju maszyn czyszczących. Zastosowanie systemu zwiększa konkurencyjność fleksodruku w porównaniu z drukiem offsetowym i wklęsłym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty