Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ogilvy w kampanii dla WWF. Żywa czcionka Endangered Typeface

© Ogilvy

Naukowcy wskazują, że stoimy w obliczu szóstego masowego wymierania zwierząt. Planeta w alarmującym tempie traci swoją bioróżnorodność i coraz więcej gatunków jest zagrożonych wyginięciem. Aby zwrócić uwagę na ten palący problem środowiskowy i pozyskać fundusze na ochronę wymierających gatunków, zespół Ogilvy z Lizbony stworzył specjalną czcionkę typograficzną – Endangered Typeface, której każda z liter reprezentuje zagrożony gatunek zwierzęcia.

 

Czcionka Endangered Typeface jest częścią kampanii dla WWF, stworzonej przez Ogilvy we współpracy z Ogrodem Zoologicznym w Lizbonie i przy wsparciu Associação Natureza Portugal. Kampania ma być ostrzeżeniem przed postępującą utratą różnorodności biologicznej na naszej planecie. Czcionka jest bezpośrednio powiązana z bazą danych „Czerwonej księgi gatunków zagrożonych”, publikowaną przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody. Ocenia ona globalny status zagrożenia wyginięciem wszystkich gatunków na naszej planecie. Jeśli liczba osobników danego gatunku zmniejsza się, kolor czcionki się rozjaśni, stopniowo niknąc. Wyginięciu zwierząt można przeciwdziałać w łatwy sposób – wspierając WWF, która troszczy się o zagrożone gatunki zwierząt. Wystarczy wejść na stronę Endangered Typeface i pobrać czcionkę, przekazując datek. Projekt nie tylko pozwala śledzić skalę zmian, jeśli chodzi o liczbę zagrożonych wymarciem osobników danego gatunku, lecz także jest użyteczny w codziennej pracy. Twórcy akcji zachęcają do przekazywania informacji o kampanii, korzystając z fontu Endangered Typeface. Chcą rozpowszechnić akcję wśród osób, którym leży na sercu dobro planety.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty