Kalendarium

28.11.2023 · ART OF COLOR, Poznań

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wyjątkowy jubileusz

„Zapotrzebowanie na zrównoważone opakowania wydaje się torować drogę do naszego wysokiej jakości papieru makulaturowego. Klienci doceniają intensywne kolory, szeroki asortyment i niezmiennie wysoką jakość naszych produktów” - podkreśla Udo Hollbach, kierownik papierni w Greiz.

© Koehler

W tym roku firma Koehler świętuje w swojej fabryce w Greiz w Turyngii szczególny jubileusz: maszyna papiernicza nr 1 obchodzi swoje 50-lecie. Została ona uruchomiona po raz pierwszy w 1971 roku i od 1998 roku odgrywa ważną rolę w historii grupy. Po przejęciu zakładu przez firmę Koehler wraz z ówczesną spółką siostrzaną Euler podjęto tam szeroko zakrojone działania inwestycyjne. Dzięki temu możliwe było przestawienie produkcji z tektury dziurkowanej na wysokiej jakości kolorową tekturę biurową i specjalną, wykonaną w 100 procentach z makulatury. Asortyment papierów Euler ColorTech jest dowodem na to, że maszyna w ciągu swojej 50-letniej kariery stał się naprawdę wszechstronnym urządzeniem.
Jedną z unikalnych cech maszyny PM 1 jest możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kolorami i rodzajami papieru. Kolejną charakterystyką wyróżniającą PM 1 dwa wydajne systemy przygotowania masy papierniczej, zapewniające możliwość dwustronnego formowania. Dzięki tym rozwiązaniom w maszynie można umieścić dwie różnokolorowe wstęgi papieru.

Konsumenci coraz częściej decydują się na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe, dlatego też w ostatnich latach asortyment produktów dostępnych w ofercie producenta stale się rozszerzał. Papiery z recyklingu wykonane w 100 procentach z włókien wtórnych sprawiły, że Koehler stał się dostawcą materiałów premium, a jego rozwiązania wysoko cenione w branży rzemieślniczej i biurowej, znajdując także zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, a nawet w segmentach high-end. Papiernia w Greiz w Turyngii przekonuje nie tylko ekologiczną etykietą „Blue Angel”, ale przede wszystkim naturalną fakturą i niezwykłymi kolorami swoich papierów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty