Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Drukarnia JKB Print. Kolejny etap rozwoju

© JKB Print

Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma kierowała się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów. Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska to nie tylko wzmocnienie pozycji firmy na rynku, ale przede wszystkim doskonała odpowiedź na rosnące potrzeby klientów.

JKB Print, warszawska drukarnia internetowa, specjalizuje się w produkcji książek, materiałów marketingowych – przede wszystkim katalogów, materiałów biurowych oraz druków samokopiujących. Druk książek i katalogów stanowi główny obszar działalności firmy, w którym jakość i terminowość są kluczowe. Wykonywanie trudnych zleceń, często w nietypowych formatach, na szerokiej palecie podłoży do druku, wygenerowało nagłą potrzebę wprowadzenia nowej technologii. Firma zainwestowała w zakup oklejarki PUR - model Pfi 6100 Duo z oferty Duplo Polska. Oprawa w technologii PUR to gwarancja niezrównanej trwałości oprawy. Książki są dzięki niej bardziej odporne na uszkodzenia, otwierają się na płasko i mają dłuższą żywotność niż publikacje klejone w tradycyjnej oprawie hot melt. Dla profesjonalistów w branży to kluczowa cecha, która zyskuje coraz większą popularność.

Z myślą o klientach
Kiedy nadszedł moment na inwestycję w bardziej wydajne rozwiązanie do oprawy klejonej w technologii PUR, przystosowane do oprawy ciągłej, JKB Print zdecydowało się na oklejarkę z oferty Duplo. Nowe rozwiązanie, model PFi 6100 Duo, umożliwiło połączenie oprawy w technologii PUR i hot melt w jednym urządzeniu. Klej PUR aplikowany jest na grzbiet, a hot melt na boki książki, co przekłada się na znacznie szybszą, dalszą obróbkę na krajarce lub trójnożu. Dzięki temu, że oklejarka Duplo wyposażona jest w zamknięty klejownik PUR drukarnia mogła zwiększyć udział niskonakładowych zleceń. Zamknięty klejownik pozwala również w prosty sposób utrzymać urządzenie w czystości, co z kolei przekłada się na jego bezawaryjność. Dla drukarni nie był to tylko zakup maszyny. Była to inwestycja w klientów i w relacje z nimi. Dzięki możliwości oprawy nawet jednej książki, bez straty kleju, nowa oklejarka zwiększyła elastyczność i wpłynęła na przyspieszenie realizacji zleceń, nawet tych bardziej skomplikowanych. Oprawa – od cienkich książek po grube katalogi – bez względu na rodzaj podłoża, łączenie okładki na sztywnym kartonie ze środkami na spulchnionym papierze, czy też prace ze skrzydełkami (lub jednym skrzydełkiem) nie stanowią już dla firmy żadnego problemu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty