Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

UPM zamyka fabryki

W związku z zamknięciem fabryki Kaipola pracę utraci 450 pracowników, redukując produkcję papieru UPM o 450 000 ton papieru gazetowego oraz 270 000 ton papieru powlekanego.

Firma UPM zamyka jedną ze swoich fabryk papieru offsetowego Kaipola, gdzie produkowane są materiały do produkcji gazet i materiałów reklamowych. Oprócz tego planuje sprzedaż swojego zakładu Shotton w Północnej Walii.

Zmiany w funkcjonowaniu zakładów produkcyjnych są wynikiem zmniejszonego popytu na papiery offsetowe, za który w dużej mierze odpowiadają restrykcje związane z pandemią. Proces zamknięcia zakładu ma zakończyć się pod koniec tego roku. Spowoduje to utratę pracy 450 pracowników. Zakład produkcyjny Shotton zostanie przekształcony w fabrykę tektury falistej. Po wprowadzeniu zmian, firma będzie dysponować 15 fabrykami o możliwościach produkcyjnych do 7,3 miliona ton papieru rocznie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty