Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

UPM zamyka fabryki

W związku z zamknięciem fabryki Kaipola pracę utraci 450 pracowników, redukując produkcję papieru UPM o 450 000 ton papieru gazetowego oraz 270 000 ton papieru powlekanego.

Firma UPM zamyka jedną ze swoich fabryk papieru offsetowego Kaipola, gdzie produkowane są materiały do produkcji gazet i materiałów reklamowych. Oprócz tego planuje sprzedaż swojego zakładu Shotton w Północnej Walii.

Zmiany w funkcjonowaniu zakładów produkcyjnych są wynikiem zmniejszonego popytu na papiery offsetowe, za który w dużej mierze odpowiadają restrykcje związane z pandemią. Proces zamknięcia zakładu ma zakończyć się pod koniec tego roku. Spowoduje to utratę pracy 450 pracowników. Zakład produkcyjny Shotton zostanie przekształcony w fabrykę tektury falistej. Po wprowadzeniu zmian, firma będzie dysponować 15 fabrykami o możliwościach produkcyjnych do 7,3 miliona ton papieru rocznie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty