Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

UPM zamyka fabryki

W związku z zamknięciem fabryki Kaipola pracę utraci 450 pracowników, redukując produkcję papieru UPM o 450 000 ton papieru gazetowego oraz 270 000 ton papieru powlekanego.

Firma UPM zamyka jedną ze swoich fabryk papieru offsetowego Kaipola, gdzie produkowane są materiały do produkcji gazet i materiałów reklamowych. Oprócz tego planuje sprzedaż swojego zakładu Shotton w Północnej Walii.

Zmiany w funkcjonowaniu zakładów produkcyjnych są wynikiem zmniejszonego popytu na papiery offsetowe, za który w dużej mierze odpowiadają restrykcje związane z pandemią. Proces zamknięcia zakładu ma zakończyć się pod koniec tego roku. Spowoduje to utratę pracy 450 pracowników. Zakład produkcyjny Shotton zostanie przekształcony w fabrykę tektury falistej. Po wprowadzeniu zmian, firma będzie dysponować 15 fabrykami o możliwościach produkcyjnych do 7,3 miliona ton papieru rocznie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty