Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Miliard opakowań w rok!

Na zdjęciu przedstawiciele drukarni August Faller (od lewej): kierownik zmianowy działu druku Mariusz Kantyka, drukarz Adam Śmietański, dyrektor zarządzający Krzysztof Krupa oraz kierownik produkcji Bartosz Ciesiołkiewicz.

Drukarnia August Faller w Łodzi zainwestowała w nową półformatową maszynę offsetową Rapida 76-7-LTTL ALV3 firmy Koenig & Bauer. Siedmiokolorowe rozwiązanie z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie pracę w firmie w pierwszym kwartale przyszłego roku i ma zwiększyć wydajność produkcji opakowań kartonowych o 20 procent.

Oddział z Łodzi jest częścią większego koncernu firmy, zrzeszającego drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier. Specjalizuje się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego w zakresie opakowań, etykiet oraz ulotek i jest silną częścią całej grupy. Inwestując w nową maszynę, firma chce zwiększyć swój potencjał wytwórczy z 850 milionów opakowań do ponad miliarda.

Oprócz siedmiu zespołów drukujących i dwóch wieży lakierujących, urządzenie zostało wyposażone w systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz dostosowane rozwiązania w zakresie logistyki stosu. Jak podkreśla dyrektor drukarni, Krzysztof Krupa, do podjęcia ostatecznej decyzji o inwestycji firmę przekonały również warunki kompleksowej opieki posprzedażowej, uwzględniającej 3-letni kontrakt i zdalny serwis oraz testy druku przeprowadzone w centrali Koenig & Bauer, które spełniły najwyższe oczekiwania.

„Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która, przy wielu agregatach, jest dość kompaktowa. Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller.” – podkreśla Krzysztof Krupa.

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty