Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Miliard opakowań w rok!

Na zdjęciu przedstawiciele drukarni August Faller (od lewej): kierownik zmianowy działu druku Mariusz Kantyka, drukarz Adam Śmietański, dyrektor zarządzający Krzysztof Krupa oraz kierownik produkcji Bartosz Ciesiołkiewicz.

Drukarnia August Faller w Łodzi zainwestowała w nową półformatową maszynę offsetową Rapida 76-7-LTTL ALV3 firmy Koenig & Bauer. Siedmiokolorowe rozwiązanie z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie pracę w firmie w pierwszym kwartale przyszłego roku i ma zwiększyć wydajność produkcji opakowań kartonowych o 20 procent.

Oddział z Łodzi jest częścią większego koncernu firmy, zrzeszającego drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier. Specjalizuje się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego w zakresie opakowań, etykiet oraz ulotek i jest silną częścią całej grupy. Inwestując w nową maszynę, firma chce zwiększyć swój potencjał wytwórczy z 850 milionów opakowań do ponad miliarda.

Oprócz siedmiu zespołów drukujących i dwóch wieży lakierujących, urządzenie zostało wyposażone w systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz dostosowane rozwiązania w zakresie logistyki stosu. Jak podkreśla dyrektor drukarni, Krzysztof Krupa, do podjęcia ostatecznej decyzji o inwestycji firmę przekonały również warunki kompleksowej opieki posprzedażowej, uwzględniającej 3-letni kontrakt i zdalny serwis oraz testy druku przeprowadzone w centrali Koenig & Bauer, które spełniły najwyższe oczekiwania.

„Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która, przy wielu agregatach, jest dość kompaktowa. Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller.” – podkreśla Krzysztof Krupa.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty