Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Europapier przejmuje AtWill

Najnowsze przejęcie firmy Europapier wpisuje się w strategię przejęć producentów działających w sektorach artykułów higienicznych i opakowań.

© Europapier

Firma Europapier, należąca do grupy Heinzel, przejęła 100 procent udziałów w firmie AtWill. AtWill to czeska firma zajmująca się sprzedażą papieru, prowadząca działalność w Czechach i na Słowacji. Specjalizuje się w sprzedaży specjalistycznych papierów do kas fiskalnych w handlu detalicznym oraz do pakowania. Europapier od kilku lat rozszerza działalność na nowe rynki i obszary biznesowe, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom klientów w Europie Środkowej i Wschodniej. Z liczbą ponad 60 magazynów w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej firma oferuje ponad 50 000 produktów w takich obszarach działalności, jak: druk i materiały biurowe, opakowania, papiery specjalistyczne, papiery do druku cyfrowego, komunikacja wizualna, rozwiązania opakowaniowe i produkty higieniczne. W IV kwartale 2021 roku Europapier sfinalizował również przejęcie innych aktywów, w tym całych list klientów i dostawców oraz zapasów Saneco w Słowenii i Kikoshop na Słowacji. Obie firmy specjalizują się w sprzedaży i dystrybucji produktów do pakowania żywności i artykułów higienicznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty