Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Przyszłość HP Indigo

Alon Bar-Shany

W tych bezprecedensowych czasach roku 2020, dyrektor generalny HP Indigo, Alon Bar-Shany odchodzi z HP. Alon Bar-Shany był nie tylko wieloletnim, ale i bardzo zasłużonym pracownikiem szczebla zarządzającego, który wniósł wiele do firmy. Jego 25-letnia kadencja dobiegła końca w czasie, gdy HP prowadzi restrukturyzacje w dziale druku cyfrowego. Bez wątpienia ogromny wpływ na podjęte decyzje miała pandemia COVID-19, która doprowadziła do zwolnień setek pracowników w samym Izraelu, głównej siedzibie Indigo, z czym nie zgadzał się Bar-Shany.

Oddział cyfrowego druku HP Indigo, stanowiący obecnie istotną część światowego producenta i dostawcy rozwiązań w dziedzinie druku, w 2018 roku świętował swoje 25 urodziny. Po raz pierwszy wizje druku cyfrowego Indigo zaprezentowano na targach Ipex 1993. Nie było by to jednak możliwe bez Alona Bar-Shany, który od 2004 roku pełnił tam funkcje dyrektora generalnego i który znacząco przyczynił się do rozwoju firmy.

Alon w Indigo pojawił się w 1995 roku i od tamtej pory został zwolennikiem druku cyfrowego. Znany przede wszystkim z sympatii do swoich klientów, z którymi zawsze szukał bezpośredniego kontaktu, był na bieżąco z zachodzącymi zmianami i panującymi na rynku trendami. Zapytany dwa lata temu, dlaczego postanowił przenieść się ze stabilnej i dobrej finansowo pracy do start-upowej firmy Indigo, odpowiedział: „Chciałem pracować w miejscu, które ma wizję, by coś zmienić w branży. Chciałem też zdobyć doświadczenie w dużej firmie.” Na pytanie o najważniejsze momenty dla rozwoju firmy, powiedział „Myślę, że drupa 2000 była dla nas bardzo ważna, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się na tych targach bardziej dojrzali i tym samym pozostawiliśmy za sobą pierwszy etap rozwoju w branży. Potwierdzają to przede wszystkim wyniki sprzedaży na targach. W tym samym roku wprowadziliśmy również na rynek systemy do drukowania etykiet. Wtedy też rozpoczęły się relacje z HP, które zakończyły się przejęciem w 2002 roku, co stanowiło kolejny ważny kamień milowy. Wygląda na to, że targi drupa są swego rodzaju miernikiem osiągnięć.

Haim-Levit

Nic w tym dziwnego, ponieważ są one bez wątpienia wiodącymi targami branżowymi. Kolejne targi drupa w latach 2008, 2012 i 2016 tylko to potwierdziły.” Na ostatnie pytanie, jak wyobraża sobie przyszłość HP Indigo za 25 lat, Alon odpowiedział dyplomatycznie: „To naprawdę nie jest łatwe pytanie, ale mogę powiedzieć, że przemysł poligraficzny ma wspaniałe firmy z długimi tradycjami, takie jak Heidelberg lub Koenig & Bauer, co jest dzisiaj rzadkością. Nie wiem, na jak długo, ale wiem, że firmy, które nieustannie dążą do innowacyjności, mają większą szansę na przetrwanie. Zaletą HP Indigo jest to, że nie jesteśmy tylko cyfrowi, jesteśmy również dobrzy w oprogramowaniu i materiałach. Mamy wiele ciekawych podejść, wspaniałych pracowników i dobrych klientów, co umożliwi nam dokonać kolejne postępy w ciągu najbliższych kilku lat”.

Tym samym Indigo dziękuje Alonowi za 25 lat w firmie i wiele ciekawych dyskusji, bez których rozwój firmy nie byłby możliwy i życzy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze zawodowej. Funkcję dyrektora generalnego przejmuje Haim Levit, który sam pracuje w HP od ponad dwóch dekad.

 

Alon Bar-Shany na okładce magazynu IndigoWeek na targach IPEX 98

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty