Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Godny następca

Najnowsza wersja systemu42K Printbar została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej.

© Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek nową wersję systemu 42K Printbar, konfigurowalnego rozwiązania do druku atramentowego z opcjami, które zapewniają większą elastyczność produkcji. Rozwiązanie jest następcą systemu Samba 42000 Printbar dla druku transakcyjnego i mailingów. Najnowsza wersja została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej. System może b stosowany jako dodatkowe rozwiązanie do druku atramentowego lub urządzenie uzupełniające do druku hybrydowego. Zwiększona szerokość druku pozwala na drukowanie w dowolnym miejscu w poprzek wstęgi, dzięki czemu nie ma potrzeby zmiany położenia listew drukujących czy zarządzania łączeniami pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Nowe opcje systemu obejmują m.in. uproszczone konfiguracje montażu, wyposażenie w dodatkową głowicę drukująca dla zwiększenia prędkości druku lub gęstości optycznej, czterokolorową konfigurację, zespół głowicy obrotowej oraz nowe opcje cyfrowego interfejsu. Oprócz tego rozwiązanie oferuje druk zmiennych danych, w tym tekstu, logo, kodów QR i kodów kreskowych oraz grafik i obsługuje formaty plików PDF/VT. Rozwiązanie zostało wyposażone w głowice drukujące Samba o rozdzielczości 1200 dpi, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w przypadku druku czcionki o rozmiarze 2 punktów oraz kodów kreskowych 1D o wielkości 6,7 milicala. W konfiguracji jednorzędowej system zapewnia prędkość druku do 300 metrów na minutę. Obecnie jest również dostępny w konfiguracji dwurzędowej z prędkością drukowania do 548 metrów na minutę. Ponadto rozwiązanie można zintegrować z dowolnym systemem przepływu pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty