Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Godny następca

Najnowsza wersja systemu42K Printbar została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej.

© Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadziła na rynek nową wersję systemu 42K Printbar, konfigurowalnego rozwiązania do druku atramentowego z opcjami, które zapewniają większą elastyczność produkcji. Rozwiązanie jest następcą systemu Samba 42000 Printbar dla druku transakcyjnego i mailingów. Najnowsza wersja została rozszerzona o druk opakowań z kartonu oraz tektury falistej. System może b stosowany jako dodatkowe rozwiązanie do druku atramentowego lub urządzenie uzupełniające do druku hybrydowego. Zwiększona szerokość druku pozwala na drukowanie w dowolnym miejscu w poprzek wstęgi, dzięki czemu nie ma potrzeby zmiany położenia listew drukujących czy zarządzania łączeniami pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Nowe opcje systemu obejmują m.in. uproszczone konfiguracje montażu, wyposażenie w dodatkową głowicę drukująca dla zwiększenia prędkości druku lub gęstości optycznej, czterokolorową konfigurację, zespół głowicy obrotowej oraz nowe opcje cyfrowego interfejsu. Oprócz tego rozwiązanie oferuje druk zmiennych danych, w tym tekstu, logo, kodów QR i kodów kreskowych oraz grafik i obsługuje formaty plików PDF/VT. Rozwiązanie zostało wyposażone w głowice drukujące Samba o rozdzielczości 1200 dpi, które zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w przypadku druku czcionki o rozmiarze 2 punktów oraz kodów kreskowych 1D o wielkości 6,7 milicala. W konfiguracji jednorzędowej system zapewnia prędkość druku do 300 metrów na minutę. Obecnie jest również dostępny w konfiguracji dwurzędowej z prędkością drukowania do 548 metrów na minutę. Ponadto rozwiązanie można zintegrować z dowolnym systemem przepływu pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty