Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk cyfrowy

Nadążyć za trendami. Nowe drukarki biurowe Brother

Firma Brother rozszerza portfolio o kolejne monochromatyczne laserowe drukarki biurowe A4. Modele HL-L5210DN, HL-L5210DW, HL-L6210DW oraz HL-L6410DN to kompaktowe rozwiązania pozwalające na sprawne generowanie wysokiej jakości wydruków przy niskich kosztach.

więcej »

Wydajność w nowych zastosowaniach. Truepress Jet S320

Coraz więcej firm z sektora druku komercyjnego i wydawniczego zwraca się ku procesom druku cyfrowego. Screen, dostrzegając rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane i oparte na danych materiały promocyjne,

więcej »

Open House Muller Martini. Nowy rozdział w produkcji książek

21 września w Muller Martini Print Finishing Center (PFC) w Zofingen zaprezentowano nowe rozwiązanie do produkcji książek, które otwiera zupełnie nowe możliwości przed branżą poligraficzną otworzą się nowe możliwości i ciekawe modele biznesowe. Ponad 120 odwiedzających miało okazję przekonać się na żywo jak wysoki poziom w zakresie automatyzacji, zrównoważonego rozwoju i produktywności można osiągnąć w zakresie produkcji książek.

więcej »

Nowe oblicze cięcia wodą. Wazer Waterjet dostepny w Colop Polska

Ciągły rozwój to obecnie jeden z głównych priorytetów wielu firm, działających na polskim rynku. Nowoczesny, kompleksowy park maszynowy to jeden z najważniejszych czynników pozwalających wyróżnić się pośród konkurencji. Rozwiazanie Wazer Waterjet to odpowiedź na wiele problemów, która wynosi produkcję i usługi cięcia na nowy, przystępny poziom.

 

więcej »

Dorey Converting Systems. Modułowość i integracja

Od 80 lat Dorey Converting Systems opracowuje i produkuje rozwiązania maszynowe typu roll-to-roll dla innowacyjnych systemów w zakresie przetwarzania materiałów elastycznych i produkcji etykiet technicznych. Firma zapewnia dostosowane do potrzeb klienta, modułowe technologie w zakresie inteligentnych maszyn, w tym wykrawanie rotacyjne, laminowanie, cięcie laserowe, perforowanie, znakowanie i ablację, AOI i aplikacje drukarskie.

 

więcej »

Nowość od Inkcups. Kompaktowość i wydajność

Firma Inkcups ogłosiła globalną premierę cyfrowej cylindrycznej maszyny drukującej Helix ONE, która stanowi uzupełnienie produktów z linii rozwiązań Helix typu direct-to-object.

więcej »

Ułatwianie dostępności. Maszyna drukująca znaki dotykowe

Budynki i usługi publiczne powinny być dostępne dla wszystkich, a do tego konieczne jest wyraźne oznakowanie. Produkcja znaków dotykowych, wykorzystujących na przykład alfabet Braillea, jest rozwijającym się rynkiem, a firmy znakujące i graficzne są idealnie przygotowane, by na niego wkroczyć. Wśród nich jest Azonprinter, który opracował idealne rozwiązanie zaspokajające rosnące zapotrzebowanie.

 

więcej »

Brother rozszerza ofertę drukarek etykiet. Nowe modele z serii TD

Firma Brother rozszerzyła swoją ofertę o pięć profesjonalnych biurkowych drukarek etykiet. Modele TD-2020A, TD-2125N, TD-2135N, TD-2125NWB oraz TD-2135NWB umożliwiają sprawny wydruk oznaczeń, opasek na rękę i dwucalowych paragonów. Urządzenia TD-2000 sprawdzą się w sektorze handlu detalicznego, magazynowania, logistyki, produkcji oraz opiece zdrowotnej.

 

więcej »

Zapowiedź nadchodzących innowacji. Sneakersy z wydruku 3D

Podczas Paris Fashion Week 2023, firmy Reebok, HP i New Guards Group zaprezentowały nowy koncept sneakersów, który powstał we współpracy z luksusową marką Botter. Debiut nowego rodzaju obuwia, który powstał w procesie druku 3D, nastąpił podczas jednego z pokazów na FW23. Nowe koncepcyjne Reebok x Botter Engineered by HP to zapowiedź nadchodzących innowacji i zrównoważonego rozwoju mody.

więcej »

Premiera na Hunkeler Innovationdays. Europejski debiut Scodix Ultra 6000

System cyfrowego uszlachetniania druku Scodix Ultra 6000 zadebiutuje w Europie na targach Hunkeler Innovationdays. Model Ultra 6000 z technologią Smart High Definition (SHD) łączy ekonomiczność, troskę o zrównoważony rozwój i wydajność oferując drukarniom i wydawnictwom uszlachetnianie na wyższym poziomie.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty