Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Druk cyfrowy

Dla różnych potrzeb

styczeń 2015

Na rynku maszyn do kolorowego druku cyfrowego pojawiła się nowość – rodzina systemów Kodak Prosper 6000. Zainteresuje ona z pewnością drukarnie zajmujące się drukiem dziełowym, akcydensowym i gazetowym.

więcej »

Nowy Screen Truepress Jet520HD

październik 2014

Osiem lat po wprowadzeniu na rynek swojej pierwszej superszybkiej zwojowej maszyny do druku atramentowego firma Screen przedstawia kolejną generację urządzeń, której pierwszym przedstawicielem jest model Screen Truepress Jet520HD. Maszyna ta została już zainstalowana u dwóch klientów: w drukarni Nic.Oud w Holandii oraz Baumer w Szwajcarii. 

więcej »

Graficznie i technicznie. Epson SureColor SC-T.

maj 2014

Firma Epson wprowadza na rynek nowe czterokolorowe plotery SureColor SC-T. Urządzenia posiadają funkcję skanowania i są przeznaczone do drukowania projektów graficznych oraz rysunków tworzonych w oprogramowaniu CAD i GIS. Sprawdzą się zarówno w drukarniach komercyjnych i zakładach kserograficznych, jak i w firmach architektonicznych, budowlanych i inżynierskich, a także sklepach czy instytucjach edukacyjnych.

więcej »

Bogatsze portfolio. Konica Minolta na targach Ipex.

kwiecień 2014

Konica Minolta była największym wystawcą tegorocznych targów Ipex w Londynie. Firma umiejętnie wykorzystała wyjątkową szansę, by zdominować całą imprezę, z udziału w której zrezygnowali jej konkurenci, między innymi HP i Xerox. Podczas targów Konica Minolta zaprezentowała szereg rozwiązań dla nowoczesnego rynku poligraficznego. Wśród prezentowanych urządzeń znalazły się między innymi maszyny, które doskonale sprawdzą się w niskonakładowej produkcji opakowań.

więcej »

Do plakatów i POS-ów

marzec 2014

Canon wprowadza do sprzedaży dwa sześciokolorowe modele imagePROGRAF do produkcji plakatów i materiałów sklepowych (POS). Urządzenia zostały stworzone przede wszystkim z myślą o klientach z branży detalicznej i hotelarsko-restauracyjnej.

więcej »

Etykieta uczuciowa. HP Indigo dla Coca-Cola.

czerwiec 2013

Spersonalizowane etykiety Coca-Cola, które podbijają serca konsumentów w Europie od 1 maja 2013 r., powstały za pomocą cyfrowych maszyn drukarskich HP Indigo z serii WS6000. Projekt ten był związany z największą w historii spersonalizowaną kampanią marki pod nazwą „Podziel się Coca-Colą”, której celem było zastąpienie tradycyjnego logo firmy 150 najpopularniejszymi w 32 krajach imionami, pseudonimami i słowami wyrażającymi uczucia.

więcej »

Pionierzy ze Styrii. Pierwszy Jet Press 720 w Europie.

maj 2013

W drukarni Arian w Gleisdorf, w południowo-wschodniej Austrii, zainstalowano pierwszy w Europie egzemplarz Fujifilm Jet Press 720. Urządzenie wzbogaciło park maszynowy firmy, który obejmuje wiele systemów cyfrowych i sitodrukowych.

więcej »

Postaw na żel. Ricoh Aficio MP CW2200SP.

kwiecień 2013

Firma Ricoh wprowadziła na rynek urządzenie Ricoh Aficio MP CW2200SP, które drukuje w technologii Liquid Gel. Jest to pierwsze szerokoformatowe urządzenie marki Ricoh, w którym zastosowano druk żelem. 

więcej »

Osiem i pół. Rozwiązanie HP do druku gazet.

luty 2013

Osiem i pół minuty. Tyle potrzebuje maszyna HP T230 Color Inkjet Web Press, żeby zadrukować w kolorze ponadkilometrową wstęgę papieru. Mniej więcej w takim samym czasie można przeczytać jeden dłuższy artykuł w rosyjskojęzycznej gazecie „Kommersant” albo przejść szybkim krokiem przez hale produkcyjne drukarni CSQ na północy Włoch. Co łączy amerykańskiego producenta maszyn poligraficznych, włoską drukarnię i rosyjski dziennik? Niebawem odpowiemy na to pytanie, ale zacznijmy od początku.

więcej »

Przełom w schematach. HP Indigo 10000.

styczeń 2013

W 2012 roku firma HP kolejny raz udowodniła, że jest w stanie przełamać schematyczne myślenie o arkuszowym druku cyfrowym. Na targach drupa zadebiutowało urządzenie cyfrowe drukujące w formacie B2. HP Indigo 10000, bo o nim mowa, może zadrukowywać arkusze o rozmiarze 750 mm x 530 mm, zachowując wszystkie zalety druku cyfrowego, m.in. możliwość personalizacji oraz offsetową jakość, z jakiej słynie marka HP Indigo.

więcej »

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty