Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Druk cyfrowy

Wyższy poziom automatyzacji

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek maszynę drukującą AccurioPress C7100, kończąc tym samym modernizację serii urządzeń, która rozpoczęła w 2019 roku od modelu C14000 oraz C4080, zwiększając tym samym ich poziom automatyzacji. Nowa maszyna zastępuje model C6100 i oferuje druk z prędkością 100 stron na minutę. Według producenta, miesięczny wolumen wydruków realizowany na tym urządzeniu będzie mógł osiągnąć 135 000 stron.

więcej »

Pora na cyfryzację

Niemiecka drukarnia etykiet Labelwerk zainstalowała cyfrową maszynę drukującą Xeikon 3030 REX, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na krótkie serie produktów wysokiej jakości. Maszyna została zainstalowana na początku kwietnia 2021 roku i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Niemczech.

więcej »

Szeroka gama Colorado

Firma Canon zaprezentowała nowy model Colorado 1630, który rozszerza jego portfolio 64-calowych ploterów roll-to-roll w technologii UVgel. Jak podkreśla producent, profesjonalna przemysłowa maszyna drukująca przy stosunkowo niewielkim koszcie inwestycyjnym zapewnia dostęp do wszystkich korzyści wynikających z technologii UVgel i jest idealnym rozwiązaniem dla firm oczekujących wielkoformatowych wydruków w mniejszych nakładach.

więcej »

Labelfire Diamond Core

Aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom klientów, firma Gallus wprowadziła na rynek nową rodzinę maszyn Labelfire Diamond Core. Od tej chwili dostępne są cztery różne modele Gallus Labelfire dedykowane różnym segmentom produkcji etykiet. We wszystkich modelach opcjonalnie dostępna jest cyfrowa biel kryjąca.

więcej »

Prezentacja Ricoh Pro Z75

Firma Ricoh zaprezentowała na swoim wirtualnym wydarzeniu możliwości nowej atramentowej maszyny drukującej Ricoh Pro Z75 na papier cięty o formacie B2. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zmieniającym się rynku druku komercyjnego i ma umożliwić drukarniom odkrycie nowych sposobów na osiągnięcie wyższych standardów wydajności.

więcej »

ColorStream 8000

Firma Canon zaprezentowała nową serię atramentowych rozwiązań rolowych  ColorStream 8000. Rozwiązanie dołącza do wiodącej na rynku rodziny maszyn ColorStream i jak podkreśla producent, dzięki połączeniu wyjątkowej produktywności, jakości druku oraz elastyczności pracy wyznacza nowe standardy w dziedzinie druku wysokich nakładów w technologii cyfrowej.

 

więcej »

Czas na automatyzację

Firma Bluejet poszerzyła swój park maszyn o maszynę drukującą firmy Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną obejmującą automatyczny podajnik i odbiornik, co pozwoliło jej znacząco usprawnić procesy produkcyjne.

więcej »

Durst P5 TEX iSUB

Firma Durst, producent innowacyjnych systemów druku cyfrowego i oprogramowania, wprowadziła na rynek sublimacyjną maszynę drukującą P5 TEX iSUB. Skrót iSUB oznacza „sublimację inline”, czyli utrwalanie kolorów w ciągu produkcyjnym, od razu po druku. Rozwiązanie pozwala wyelimiować indywidualne etapy pracy, skutkując znacznym wzrostem jakości i wydajności dla użytkownika.

więcej »

TFP inwestuje w HP PageWide C500

Pochodząca z Wielkopolski firma TFP, znany dostawca rozwiązań w zakresie tektury falistej, zdecydowała się na wybór nowej cyfrowej maszyny drukującej do bezpośredniego druku na tekturze falistej - HP PageWide C500. TFP chce tym samym zapewnić innowacyjne cyfrowe usługi druku cyfrowego markom i producentom tektury falistej na rynku europejskim.

więcej »

Modernizacja od Fujifilm

Firma Fujifilm zaprezentowała nową, cyfrową maszynę drukującą Jet Press 750S High Speed ​​Model, charakteryzującą się, jak podkreśla producent, najwyższą prędkością druku na rynku wynoszącą do 5400 arkuszy B2 na godzinę. Nowy model zachowuje wszystkie cechy maszyny Jet Press 750S, przeznaczonej do druku opakowań i akcydensów, jednocześnie odznaczając się wyższą prędkością produkcji.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty