Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Druk cyfrowy

Nowości Duplo na drupie. Sztanca w B2+ i system iSaddle Senshi

Podczas targów drupa firma Duplo zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i system broszurujący iSaddle Senshi. To i wiele innych rozwiązań zobaczyć będzie można na firmowym stoisku.

więcej »

Jutro zaczyna się na drupie. Scodix wkracza w przyszłość

Na targach drupa Scodix zaprezentuje Scodix Ultra 2500 SHD i Scodix Ultra 6500 SHD. Te dwie debiutujące maszyny wykorzystują technologię Scodix MLE (Multi-layer Enhancement) i dodatkowo są wyposażone w Scodix SHD (Smart High Definition).Oprócz tych modeli, Scodix zaprezentuje jeszcze jedną nowość w postaci zastosowania sztucznej inteligencji do uszlachetniania druku za pomocą zautomatyzowanego narzędzia, Scodix AI.

więcej »

Moc nowości od Horizon. Zautomatyzowane i połączone w sieć

Horizon silnie zaznaczy swoją obecność na targach w Düsseldorfie. Na ponad 1600 metrach kwadratowych firma zaprezentuje przyszłościowe systemy wykańczania druku. Nacisk zostanie położony na w pełni zautomatyzowane systemy i kompleksowe przepływy pracy, uzupełnione o robotykę i inteligentne systemy transportowe w celu optymalizacji wydajności przepływów pracy.

więcej »

Rozwój maszyn atramentowych w HP. Produktywność, wszechstronność i ekonomiczność

Od czasu wynalezienia przez firmę HP technologii termicznego druku atramentowego 40 lat temu w branży nastąpił przełom. Wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszej maszyny do druku rolowego w 2009 roku firma HP przyspieszyła prędkość zmian dokonując znacznych inwestycji w badania i rozwój technologii produkcji atramentowych maszyn drukujących.

więcej »

Nowości w Mazowieckim Centrum Poligrafii. Pierwsza maszyna Atexco w Polsce

Mazowieckie Centrum Poligrafii (MCP) od lat działające na rynku poligraficznym wyróżnia się nie tylko doświadczeniem, ale również determinacją w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Specjalizacją firmy są druki cyfrowe, a szczególnie produkcja książek w nakładach małych i średnich. W styczniu tego roku drukarnia, dzięki dostawcy dla cyfrowej poligrafii firmie Digiprint, podjęła świadomy i zarazem śmiały krok, instalując pierwszą w Polsce maszynę Atexco VegaPress 660M-SD.

 

więcej »

Canon na drupa 2024. The Power to Move

Podczas targów drupa 2024, na 4600 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej Canon zademonstruje w jaki sposób połączenie innowacji technologicznych, zespołów eksperckich, usług wsparcia i dynamicznej współpracy umożliwia dostawcom usług druku rozwój ich działalności.

więcej »

Konica Minolta wyznacza nowe standardy. Drukarnia przyszłości

Konica Minolta zaprezentuje w Düsseldorfie 20 europejskich premier, przełomową transformację cyfrową i działanie największej maszyny drukującej dostępnej w portfolio produktowym firmy. Pod hasłem „See the Potential in the Future of Print” firma Konica Minolta zagospodaruje powierzchnię 2400 metrów kwadratowych na sześciu połączonych ze sobą platformach i dwóch poziomach.

więcej »

Certyfikat Fogra PSD. Seria Canon imagePRESS

Arkuszowe, kolorowe systemy tonerowe Canon imagePRESS V900, V1000 i V1350 uzyskały certyfikat Fogra1 PSD (ProcessStandard Digital), co można uznać za kamień milowy w całej historii ich dystrybucji. Od momentu uruchomienia sprzedaży w regionie EMEA w roku 2022 zainstalowanych zostało już ponad 2400 maszyn z tej serii.

więcej »

Nowy atrament od Markem-Imaje. Wszechstronne rozwiązanie

Firma Markem-Imaje wprowadziła na rynek znakowania nowy, wysoce wszechstronny, nieprzezroczysty biały atrament CIJ MW2160P do wyraźnego kodowania kabli i innych produktów, który jest kompatybilny ze specjalistycznymi koderami.

więcej »

GT Etiketten & Labels i Mark Andy. Większe możliwości fleksograficzne

Otwarta tuż przed pandemią drukarnia GT Etiketten & Labels mieści się w fabryce o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, która położona jest niedaleko granicy holendersko-niemieckiej. Przy personelu liczącym 15 pracowników, sprzedaż firmy przekroczyła 6,2 milionów euro w 2023 roku, wykazując zdrową stopę wzrostu na poziomie 20 procent rok do roku. Produkcja GT Etiketten & Labels nabrała jeszcze większego tempa wraz z instalacją pierwszej maszyny drukującej Mark Andy w 2022 roku.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty