Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sun Chemical podnosi ceny

Jak podkreśla firma, skala podwyżek będzie różna w zależności od linii produktów i uzależniona od sytuacji na rynku surowców, jednak w każdym przypadku będą one znaczące z uwagi nadzwyczajną eskalację kosztów związanych z materiałami, energią, frachtem itd.

© Sun Chemical

Firma Sun Chemical wprowadzi podwyżki cen na wszystkie produkty, w tym farby, lakiery, chemię i kleje, dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Zmiana cen obowiązywać będzie od 1 października 2021 roku. Firma uzasadnia konieczność wprowadzenia kolejnej w tym roku korekty cenowej sytuacją na globalnym rynku surowców. Co więcej, jak podaje Sun Chemical, pojawiła się na nim znacząca presja inflacyjna. Poza presją cenową na rynku surowców, zwiększeniu uległy też koszty logistyczne i operacyjne, w tym związane z opakowaniami, frachtem czy innymi usługami, na które popyt wzrasta wraz z systematycznym ożywieniem gospodarczym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty