Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sun Chemical podnosi ceny

Jak podkreśla firma, skala podwyżek będzie różna w zależności od linii produktów i uzależniona od sytuacji na rynku surowców, jednak w każdym przypadku będą one znaczące z uwagi nadzwyczajną eskalację kosztów związanych z materiałami, energią, frachtem itd.

© Sun Chemical

Firma Sun Chemical wprowadzi podwyżki cen na wszystkie produkty, w tym farby, lakiery, chemię i kleje, dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (EMEA). Zmiana cen obowiązywać będzie od 1 października 2021 roku. Firma uzasadnia konieczność wprowadzenia kolejnej w tym roku korekty cenowej sytuacją na globalnym rynku surowców. Co więcej, jak podaje Sun Chemical, pojawiła się na nim znacząca presja inflacyjna. Poza presją cenową na rynku surowców, zwiększeniu uległy też koszty logistyczne i operacyjne, w tym związane z opakowaniami, frachtem czy innymi usługami, na które popyt wzrasta wraz z systematycznym ożywieniem gospodarczym.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty