Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Warsztaty adphos i ERA. Technologie suszenia

Kilkudziesięciu ekspertów z sektora technicznego i handlowego branży opakowań i druku dekoracyjnego przyjęło zaproszenie adphos i ERA (European Rotogravure Association) do wzięcia udziału w warsztatach „Technologie suszenia i nowe rozwiązania w zakresie suszenia elektrotermicznego”. Spotkanie odbyło się w siedzibie głównej adphos i nowym centrum pokazowym w Bruckmühl.

 

Udane warsztaty adphos i ERA na temat technologii suszenia i nowych rozwiązań w zakresie suszenia elektrotermicznego.
© adphos

Po przemówieniu powitalnym wygłoszonym przez Stefani Dhami, sekretarz ERA, oraz dyrektorów zarządzających adphos, w różnych sesjach zaprezentowano i porównano aktualne technologie suszenia. Systemy dostępne obecnie na rynku zostały porównane i przeanalizowane pod kątem różnych zastosowań. Uczestnicy warsztatów byli szczególnie zainteresowani znacznymi różnicami w wydajności poszczególnych systemów.

 

Atrakcje warsztatów

Najważniejszym punktem warsztatów była wycieczka po siedzibie firmy adphos, podczas której podkreślono specjalny charakter rozwiązania, wyjątkową technologię i różnorodność konfiguracji suszenia aNIR. Podczas trzech pokazów zastosowań w nowo zaprojektowanym centrum technicznym zebrani eksperci mogli na własne oczy zobaczyć technologię aNIR. Warsztaty zakończyły się wieczorną imprezą w lokalnym bawarskim browarze, która ułatwiła wiele interesujących dyskusji i ożywioną wymianę poglądów. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i dostarczyło cennej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii suszenia.
 

Kluczowe pokazy

W trakcie trzech kluczowych demonstracji organizatorzy zaprezentowali wszechstronność technologii aNIR i imponujące wyniki jej stosowania. Całkowicie nasączone tekstylia (200 g/m²) zostały wysuszone w zaledwie 0,1 sekundy co dowodzi niezwykłej wręcz wydajności technologii aNIR w szybkim i skutecznym suszeniu tekstyliów. Podczas drugiego pokazu powłoka barierowa 2K na podłożu aluminiowym została usieciowana w temperaturze do 230 stopni Celsjusza i czasie 0,9 sekundy. Demonstracja zilustrowała zdolność technologii aNIR do sieciowania powłok w bardzo krótkim czasie, co ma ogromne znaczenie dla zastosowań przemysłowych. W trakcie trzeciej prezentacji atramenty Y i K były jednocześnie nakładane na laminowany papier i suszone z prędkością 60 m/min. Samo podłoże utrzymywało temperaturę poniżej 50 stopni Celsjusza. Taki wynik pokazał, że kolorowy druk atramentowy można łatwo wysuszyć za pomocą technologii aNIR bez przegrzewania podłoża.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty