Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Bioodnawialne wydruki

 

Gama produktów obejmuje czterokolorowe farby procesowe zgodne z ISO, kolory Pantone, farby bazowe, kolory specjalne, a także flexo OPV.

© Siegwerk

Siegwerk, jeden z wiodących światowych dostawców farb i powłok do druku opakowań i etykiet, wprowadził na rynek nową serię zrównoważonych farb offsetowych UV do zastosowań na papierze i tekturze niespożywczej- Sicura Litho Pack Eco. Nowa seria produktów posiada wysoką zawartość składników bioodnawialnych, stanowiąc przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV. Formuła nowej serii produktów składa się w ponad 40% ze składników odnawialnych i pochodzenia roślinnego, co stanowi czterokrotnie wyższy udział bioodnawialnych składników niż w przypadku tradycyjnych atramentów UV. Ponadto, seria ta nie zawiera TMPTA, benzofenonu oraz substancji CMR. Przeznaczona jest do wszystkich rodzajów podłoży papierowych i tekturowych i jest odpowiednia do wszystkich zastosowań na opakowaniach nieżywnościowych, gdzie szczególną uwagę zwraca się na wpływ opakowania na środowisko i jego cyrkularność. Seria ta charakteryzuje się doskonałą wydajnością farby i wysoką trwałością koloru.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty