Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Włoskie randez-vous - Sposób na szlachetne wykończenie

Data publikacji: lipiec 2016

Subtelne złocenia, tłoczenia, lakierowanie – to częste efekty wykorzystywane przez producentów zewnętrznych opakowań na kosmetyki i perfumy. Półki perfumerii i drogerii niemalże uginają się pod ciężarem ogromnej ilości wspaniale uszlachetnianych opakowań. Ich cel jest jeden – mają przyciągnąć uwagę konsumenta; sprawić, by wziął produkt do ręki, a następnie – umieścił w swoim koszyku. Jednym z grona wiodących przedsiębiorstw, dzięki którym kosmetyczne opakowania prezentują się tak okazale, jest firma API Group. To producent oraz dystrybutor folii i laminatów, które chętnie wykorzystywane są przez twórców opakowań dedykowanych produktom luksusowym, w tym kosmetykom i perfumom.

 

Firma posiada ponad 90-letnie doświadczenie w produkcji rozwiązań opakowaniowych. Posiadając aż 15 oddziałów w Europie, Ameryce i Azji, API Group dostarcza swoje produkty przedsiębiorstwom z całego świata, działającym w różnych sektorach rynku – m.in. producentom napojów alkoholowych, słodyczy, papierosów, a także kosmetyków i perfum. Jedną z ostatnich realizacji, którą może się pochwalić firma, jest nowe opakowanie dla zapachu marki Bois - producenta luksusowych perfum. To owoc współpracy włoskiego oddziału API Group oraz tamtejszej drukarni. Perfumy Bois 1920 Dolce Di Giorno zostały wprowadzone na rynek już w 2013 roku i od tamtej pory cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Dlatego ich producent zdecydował się na stworzenie limitowanej serii zapachu w nowych, artystycznych, bogato zdobionych opakowaniach.

 

Wyczuwalny luksus

Perfumy marki Bois to kolekcja ponadczasowych, ekskluzywnych włoskich aromatów o zmysłowym charakterze. Odzwierciedlenie tych unikatowych wartości w nowym opakowaniu dla limitowanej edycji zapachu było dla producenta niezwykle istotne, dlatego design powstawał w ścisłej współpracy z projektantami marki. Efektem wspólnej pracy jest wyjątkowe, kartonowe pudełko o eleganckim wykończeniu. Jego zadrukowaniem zajęła się włoska drukarnia Cartotecnica Speroni specjalizująca się w produkcji kartoników dedykowanych kosmetykom. Do wykończenia opakowania użyto dociskowej maszyny firmy Saroglia drukującej w formacie 50x70, o standardowych parametrach technicznych dla hot-stampingu oraz folii dostarczonych przez włoski oddział API Group.

Luksusowy charakter zapachu Bois 1920 Dolce Di Giorno został odzwierciedlony na kartoniku dzięki precyzyjnym tłoczeniom i wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów.

Eleganckie, wykonane z wyjątkową dbałością o szczegóły i przykuwające wzrok uszlachetnienia to efekt zastosowania folii do hot-stampingu MV Plus wyprodukowanej przez API Group. Materiał ten powstał z myślą o uszlachetnianiu opakowań dla produktów luksusowych. Gwarantuje on przyciągające wzrok, matowe, złote wykończenie, które uwydatnia zmysłowy charakter zamkniętego w pudełku produktu. Precyzyjne tłoczenia zapewniają ciekawe wrażenia dotykowe, które dodatkowo podkreślają unikatowy charakter opakowania. Tak dopracowane pudełko jednoznacznie sugeruje konsumentowi, że ma do czynienia z produktem typu premium.

 

 

 

Precyzyjny finisz

Laminaty i folie oferowane przez firmę API Group oferują wyjątkowe rozwiązania dla marek stosujących w opakowaniach swoich produktów niepowtarzalne uszlachetnienia i precyzyjne dekoracje. Folie do tłoczenia oferowane przez przedsiębiorstwo umożliwiają uzyskanie doskonałych, połyskliwych wykończeń na różnych materiałach i podłożach. Taki efekt to zasługa nie tylko samej folii, ale też metody jej aplikacji, a zwłaszcza temperatury i ciśnienia, które w procesie nakładania folii rozprasowują wszelkie nierówności na powierzchni podłoża. Folie do hot-stampingu składają się z cienkiej warstwy metalu pokrytego powierzchnią załamującą światło – np. cienką warstwą lakieru. Dzięki temu ich odcień oraz poziom krycia pozostają niezmienne. Folie do hot-stampingu produkowane przez API Group można stosować dla szerokiej gamy podłoży oraz aplikować za pomocą różnych typów urządzeń, m.in. wykorzystując maszyny dociskowe czy rotacyjne.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty