Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Cyfryzacja Faber Print

Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn.

© Heidelberg

Drukarnia Faber Print zainstalowała maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Jest to pierwsza w Polsce maszyna cyfrowa Versafire EP w najmocniejszej możliwej konfiguracji. Do tej pory drukarnia wykonała już na niej szereg prac, które wcześniej trafiłyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

 

Faber Print w swojej obecnej formie jest na rynku od 15 lat, choć jej historia sięga roku 1992. Drukarnia realizuje przede wszystkim wiele zleceń w szeroko rozumianym segmencie akcydensowym. Często są to nakłady, gdzie ważna jest jakość, cena, czas wykonania i możliwość szybkiej modyfikacji treści lub jej personalizacja. W swojej pracy firma skupia się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z klientem, doradztwie i wspólnym wyborze ostatecznych rozwiązań projektowych jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Jak podkreśla drukarnia, technologie Heidelberga są u niej wykorzystywane od lat. Firma posiada m.in. maszynę offsetową Speedmaster XL 75, która sprawdza się przy produkcji materiałów akcydensowych i opakowaniach kartonowych oraz inne maszyny, które znajdują się w introligatorni. Z kolei dział przygotowalni wyposażony jest w oprogramowanie Prinect i naświetlarkę Suprasetter.

„Analizujemy potrzeby rynku, klientów i możliwości pod kątem rozwiązań internetowych. Jeśli chodzi o rozwiązania Web2Print, będzie to kolejny krok naszej strategii w nabliżesz przyszłości. Na razie koncentrujemy się na rozwoju organicznym. W tym na pewno pomoże nam nowy Versafire. To doskonałe uzupełnienie naszej części offsetowej” - podkreśla Jacek Fabisiak, właściciel Faber Print.

 

Budynek, w którym znajduje się drukarnia, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, magazyny i część administracyjną.

© Heidelberg

Versafire EP jako kolejny krok ku cyfryzacji

Nowo zainstalowany Versafire EP jest maszyną do druku cyfrowego o prędkości drukowania do 135 arkuszy formatu A4 na minutę niezależnie od gramatury, co oznacza, że możliwe jest osiągnięcie wydajności ponad 4 200 arkuszy na godzinę typowych kartonów warstwowych. Ponadto dzięki prowadzeniu arkuszy w technologii podciśnieniowej maszyna osiąga wynik do ponad 2 300 arkuszy na godzinę. Jak podaje producent, podczas testowania maszyny i jej przydatności w drukarni Faber Print, osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne, adresujące ten sam segment maszyn. Szeroka gama obsługiwanych podłoży drukowych aż do gramatury 470 g/m² połączona z niemal płaską ścieżką prowadzenia, pozwala wykonać nawet nietypowe zlecenia. Rozwiązanie oferuje m.in. możliwość personalizacji treści, hybrydyzacji z drukiem offsetowym, rozdzielczość 4800 x 2400 dpi uzupełnione o automatyczny spektrofotometryczny pomiar barwy oraz mechaniczny system pasowania.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty