Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Mimaki 3DUJ-2207

UV 3DUJ-2207 ma trafić do ogólnoświatowej sprzedaży w styczniu 2021 roku.  

Firma Mimaki Europe wprowadziła na rynek kompaktową trójwymiarową maszynę drukującą UV 3DUJ-2207, oferującą ponad 10 milionów kolorów. Urządzenie jest mniejszym następcą przemysłowego odpowiednika modelu 3DUJ-553. Nowe rozwiązanie ma zwiększyć zasięg i dostępność technologii druku 3D dla innych segmentów rynku.

Model 3DUJ-2207 został zaprojektowany z naciskiem na funkcjonalność. Kompaktowa budowa urządzenia o wymiarach 203 x 203 x 76 mm pozwala zainstalować go w każdym środowisku biurowym, natomiast cicha praca i opcjonalny neutralizator zapachów dodatkowo minimalizują niedogodności kojarzone z technologią druku 3D.

Technologia atramentu utwardzanego promieniami UV wykorzystywana w modelu 3DUJ-2207 oferuje niemal dwukrotnie szerszą gamę kolorów w wysokiej rozdzielczości w porównaniu do metod wytwarzania w złożu proszkowym. To stwarza nowe możliwości prototypowania i umożliwia dokładne odwzorowanie kolorów, które mają kluczowe znaczenie dla wielu wzorów przemysłowych, takich jak modelowanie medyczne i architektoniczne. Dodatkowe zastosowania obejmują modele w małej skali dla biur projektowych i środowisk edukacyjnych, jak również figurki kolekcjonerskie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty